Ми не можемо знайти товари, які відповідають вибраному.

 

         Настільні лампи належать до джерел локального освітлення. В інтер'єрі світловий пристрій використовують для точкового або розсіяного світла, а також як декоративний елемент оформлення.

          До переваг виробів відносяться компактні розміри, достатня світність, невибагливість до спеціальних умов монтажу. Невеликий світильник можна встановити на будь-якій горизонтальній поверхні і при необхідності перенести на інше місце.

 

 

Як влаштована лампа

      У виробів можна виділити три основні частини:

  • Підставка, яка виконує роль опори. Тут зазвичай знаходиться вимикач.
  • Ніжка з жорсткою, телескопічною або гнучкою конструкцією.
  • Плафон.

      Прилади з системою, що настроюється, використовують, якщо необхідно змінювати напрям світлового потоку, наприклад, при читанні або роботі. Останнім часом можна придбати настільну лампу на прищіпці. У такому варіанті світильник кріпиться до будь-якої твердої поверхні. Система надійно фіксує прилад, не даючи перекинутися, а гнучка або телескопічна ніжка дозволяє регулювати напрямок світлового потоку. Схожий спосіб розміщення передбачений у пристроях зі струбциною, завдяки якому виріб можна закріпити на стільниці, підвіконні та навіть на жорсткому підлокітнику крісла, якщо потрібно.

      Лампу комплектують плафоном чи абажуром. Їх нерідко плутають, а це два різні за конструкцією та призначенням елемента. Жорсткі та непрозорі плафони служать для створення спрямованого потоку світла. Часто це нероз'ємна частина світильника. Абажури роблять знімними та прозорими, оскільки вони призначені для створення м'якого розсіяного освітлення. Перший варіант найбільше підходить для роботи, другий для відпочинку.

 

Конструктивні особливості та призначення настільних ламп

 

        За типом живлення пристрої можуть працювати від мережі або акумуляторних батарей. У другому випадку вдається позбавитися дротів, і це може стати цікавою знахідкою в дизайні. Однак автономність має зворотний бік — у певний момент акумулятор може сісти, залишивши без світла. Сучасні вироби у розумному виконанні передбачають можливість контролю заряду.

Залежно від цілей настільні світильники поділяються на такі групи:

  • Для читання: використовують конструкції, що дають м'яке світло, що не напружує очі. Підходять форми із напівпрозорими тканинними або скляними абажурами. Джерела світіння мають бути з теплим спектром. Варіанти для встановлення в спальні повинні підтримувати стилістику оформлення кімнати за формою та кольором використаних матеріалів. Для кабінету чи бібліотеки можна вибрати універсальний декор.

 

 

  • Для письмових завдань: підійде варіант зі світлодіодами. Моделі із регульованими режимами дозволяють налаштувати комфортний рівень свічення. Якщо класичний тип з лампою розжарювання краще, вибирають джерело з нейтральною світловою температурою, щоб очі не втомлювалися. Використовувати настільні лампи з абажурами небажано, оскільки освітленості може виявитися недостатньо.

 

 

  • Для дитячої: при обладнанні робочого столу дитини необхідно брати регульовану лампу, оскільки навіть за рік зростання може сильно змінитися. Підійде настільний світильник з рухомим або телескопічним штативом, що дозволяє настроювати положення плафона.

 

 

  • Для декоративного підсвічування: інтер'єрні варіанти поєднують моделі з цікавими формами. Абажури, прикрашені мозаїкою, із тканини з оригінальним принтом, кольорового скла або кришталю створюють незвичайну гру світлових плям. Вироби використовують як акцентні елементи простору. У разі потужність і колірна температура виявляються другорядними. По можливості бажано вибирати неяскраве світло лампи розжарювання або світлодіоди з теплим спектром. Моделі підходять для віталень, спалень, просторих передпокоїв.

 

 

  • Нічники: освітлювальні прилади використовують для чергового підсвічування та прикраси в дитячих, спальнях та холах.

 

 

Як впливають на освітлення форма плафона та абажур

      Поширення світлового потоку – визначальний параметр, завдяки якому освітлення сприймається як комфортне. Невдала форма конуса напружує зір незалежно від потужності джерела.

      Моделі з напівсферичними, конусоподібними або круглими плафонами чудово розсіюють потік, тому їх часто використовують у дитячих та кабінетах. Універсальні варіанти гармонійно вписуються в класичні та сучасні інтер'єри. Конфігурації з асиметричними елементами підходять для оформлення кімнат у мінімалістичному напрямку.

 

 

        Циліндричний тип плафона дає направлений світловий потік. Яскраве локальне підсвічування хороше для читання та роботи, що потребує концентрації (наприклад, для рукоділля або манікюру).

        Нетипова квадратна форма застосовується рідше через задовільні характеристики розсіювання. На великому столі така лампа залишить неосвітлені ділянки. Це більший дизайнерський варіант. Його використовують для створення візуальних ефектів у просторах, оформлених в індустріальному, мінімалістичному чи ретро-стилі.

        Параметри розсіювання абажура залежать від конфігурації та використовуваних матеріалів. Тканини формують потік без чітких меж. Варіант виробів з пліссе підходить для традиційних інтер'єрів та просторів, де потрібно надати атмосфері витонченості та жіночності. Подібні приліжкові лампи (парні чи одиночні) ефектно виглядають у спальні.

        Форми барабан і дзвіночок використовують в оформленні класичного та сучасного напрямів. Поверхня великих абажур часто прикрашають орнаментом, плетінням або накладними деталями. Оригінальний виріб стає візуальним акцентом кімнати.

 

 

        У виготовленні плафонів використовують пластик, метал, дерево. Для абажур застосовують скло, текстиль, ротанг, оброблену солому, щільний папір. Від матеріалу залежить як зовнішній вигляд предмета і характеристики розсіювання, а й довговічність.

 

Освітлювальні прилади зі світлодіодами та лампами розжарювання

 

        Для створення комфортного для очей локального освітлення використовують світлодіодні настільні лампи. Відмінна риса приладів - невелика потужність і відмінна світловіддача, що робить покупку вигідною. Якщо перейти до цифр, отримаємо наступне співвідношення: потужність світлодіода 5-7 Вт відповідає цьому параметру традиційної лампи розжарювання на рівні 50-70 Вт. Таким чином, енергоспоживання скорочується у 10 разів.

        Якщо порівнювати з альтернативними світловими джерелами, у світлодіодів виявляється найнижча температура нагріву, а це впливає на тривалість служби. Прилад розрахований на 30000-50000 годин горіння.

        Незважаючи на підвищену витрату енергії, настільні лампи з джерелами розжарювання продовжують широко використовуватися. Популярність пояснюється максимально комфортним для очей світлом природного тону без тремтіння та мерехтіння. Вироби особливо хороші для спальні та вечірнього читання, оскільки крім основної функції – організації локального освітлення – прилади створюють приємну та розслаблюючу атмосферу.

        В інтернет-магазині на вас чекає найширший асортимент настільних ламп. Якщо утруднено з вибором, зв'яжіться з менеджером компанії по телефону або через форму зворотного зв'язку. Проконсультуємо безкоштовно та допоможемо купити освітлювальний прилад, що повністю відповідає вашим цілям.