Ми не можемо знайти товари, які відповідають вибраному.

    Торшерами називають підлогові світильники на високій ніжці. Прилади використовують в інтер'єрах житлових кімнат та при обладнанні робочих місць. Це найбільш зручний варіант, завдяки якому вдається створити повноцінне локальне освітлення, яке не втомлює очей. Для встановлення потрібно мінімум місця.

Світлової плями достатньо не тільки для читання чи роботи, але й для затишних посиденьок у родинному колі або з друзями. Оригінальні конструкції часто використовують як акцентний елемент кімнати.

 

Як влаштований торшер

 

    На відміну від підлогових світильників моделі мають високу ніжку та абажур. У деяких варіантах може встановлюватися ріжок із плафоном. Підлогові торшери дають м'яке направлене світло і обов'язково мають декоративний характер.

  • Основу-підставку виготовляють у формі круглої або квадратної плити, що надає виробу стійкості.
  • Ніжка може бути жорсткою або гнучкою. В останньому випадку вдасться відрегулювати площу та напрямок потоку.
  • Абажур використовують у пристроях, що дають розсіяне світло. Плафонами комплектують вироби, що формують спрямовані світлові конуси.

У класичних варіантах передбачена одна лампа, проте сьогодні можна купити торшери з двома та більше елементами світності.

Моделі, де світлове джерело розташовують у найвищій точці, дозволяють захоплювати велику площу. Конфігурації з дугоподібною або телескопічною ніжкою часто комплектують плафонами та абажурами, що спрямовують світло вниз. Подібні пристрої дають оптимальне освітлення плями, проте вони досить важкі: маса потрібна для кращої стійкості. Останнім часом з'явилися види без опорної платформи - її замінили конструкцією-треногою. Форма забезпечує стабільність і є цікавою знахідкою в сучасному дизайні.

Варіанти з кількома ріжками часто стилізують під свічники, тому світлові елементи роблять відкритими без абажура та плафона. Навіть при встановленні в кутку освітлення такого приладу достатньо для цілої кімнати. Торшери зі столиками підходять для створення приватних зон, де можна розслабитися з книгою або чашкою кави.

 

Види та призначення

 

    Моделі об'єднують у групи з функціоналу.

  • Класичні: мають високий штатив та лампу, закриту абажуром. Пристрої дають розсіяний світловий потік, що м'яко розливається по кімнаті. У виробництві ковпака, що розсіює, використовують акрил, тканину або щільний папір.
  • Для читання: містять один або два світильники. В останньому варіанті джерела розташовують на різних рівнях. Верхній призначений для фонового освітлення, нижній - спрямований - дає яскравіше світло, охоплюючи зону читання. Штативи мають регульовану конструкцію.
  • Декоративні:використовують як візуальні акценти. Для вирішення дизайнерської задачі може бути тільки форма і тоді джерело світла використовують як тло. Також пристрій застосовують для створення світлового ефекту в певній зоні. Наприклад, конструкція торшера лофт не тільки підкреслює стилістику простору в денний час, а й привертає увагу до головного атрибуту приміщення увечері, підсвічуючи цегляну кладку.

Залежно від конструкції прилади проектують із різними сценаріями освітлення.

Розсіяне світло

Для створення затишної обстановки використовують класичні торшери із напівпрозорими абажурами.

Спрямований потік

В універсальних моделях для роботи та читання застосовують системи з плафонами. Конструкцію, що дає чітко окреслений світловий конус, можна встановити біля столу, дивана чи крісла. У варіантах з регульованим освітленням можна налаштовувати пляму таким чином, щоб не заважати оточуючим.

Ефект відбиття

Комплектація спеціальними абажурами дозволяє направити світло в певну зону, наприклад, на стіну або стелю. В результаті створюється яскраве акцентне підсвічування та м'яке фонове освітлення, що структурує кімнату.

 

Особливості лед торшерів

 

    Виконання залежить від місця використання. Для будинку підбирають декоративні варіанти з вищою світловою температурою. Для офісних приміщень більше підходять лаконічні моделі із джерелами світла холодного спектру.

За конфігурацією підлогові світильники виробляють у таких випадках:

  • Стрічка: лед торшердає невелику світність для декоративного освітлення.
  • Каскад:підходить для просторих приміщень із високими стелями.
  • Панель:форму, близьку до класичної, використовують у вітальнях та робочих кабінетах.
  • Софит:рухомі системи застосовують для локального підсвічування зон.

 

Правила вибору

 

    Прилади підбирають до певного місця установки без перенесення в іншу кімнату або зону, оскільки, крім функціонального призначення, габаритний предмет служить для декорування простору. Для того, щоб пристроєм було зручно користуватися, звертають увагу на положення вимикача. У традиційному виконанні блок виводять на штатив. Сучасні варіанти йдуть із пультами управління.

Розміри та призначення приміщення визначають характеристики та форму торшера. Для віталень, оформлених у класичному стилі, підбирають вироби, що дають розсіяне м'яке світло без ясних кордонів. Сучасні простори визначають власні правила вибору. За допомогою приладу з плафоном, що дає чіткий світловий конус, можна зонувати кімнату, виділяти її структурні частини або міняти візуальну геометрію.

Підбираючи поодинокі чи парні торшери для спальні, необхідно враховувати атмосферу простору. У формі небажані незграбні лінії, від плафонів краще відмовитися на користь абажура. М'яке світло не повинне сліпити, а розтікатися по кімнаті, створюючи затишний світловий кокон.

Для місця, призначеного для відпочинку краще відмовитися від пластику на користь натуральних матеріалів. Вдалим рішенням виявляться абажури зі скла у формі мозаїки, з декоративним плетінням, комбінованими вставками. Головне завдання – прикраса кімнати та створення приватної атмосфери.

За стилістикою торшер має відповідати простору. Часто освітлювальний прилад не лише підтримує, а й задає тон декору. Класичні пропорції підкреслюють моделі з осьовою симетрією. Це правило можна обійти, якщо використовувати парні світильники - у цьому варіанті використовується не тільки форма виробу, але і ефект віддзеркалення, що візуально додає квадратні метри.

Стиль сучасних інтер'єрів вдало доповнюють асиметричними формами та підсилюють яскравими світловими плямами, використовуючи в оформленні моделі з плафонами. Мінімалістичну обстановку індустріальних стилів добре доповнює блискучий метал та скло. У стриманій атмосфері скандинавського напряму краще використовувати матові чи пофарбовані поверхні.

Незважаючи на габарити, торшери підходять не тільки для просторих, але і для маленьких кімнат. В останньому випадку прилади використовують як головні елементи декоративного оформлення, а при необхідності і світлового зонування простору.

В інтернет-магазині представлена ​​велика добірка торшерів. Вибирайте та замовляйте! Якщо важко з підбором моделі, зв'яжіться з менеджером сайту. Консультуємо безкоштовно, допомагаючи купити оптимальний світловий прилад, що точно відповідає вашим цілям.