Як організувати освітлення в дитячій кімнаті

      Освітлення в любій кімнаті — це додаткова можливість  зробити цікаві інтер’єрні акценти, добавити затишку та створити особливу атмосферу. І це дуже актуально для дитячої кімнати, хоча б тому, що для дитини вона — цілий маленький світ, своя планета… Тут вона проводить більшу частину свого життя: грає в ігри, вчить уроки, зустрічає  друзів та віддихає.

Загальні рекомендації

      Самим підходящим приміщенням для дитячої буде простора кімната з хорошим природним освітленням. Щоб зробити її максимально зручною і підходящою для різних занять та ігр, гнучкою до  любого настрою дитини, варто придивитися до багатошарової системи освітлення. Наприклад, використати світильники спрямованого та розсіяного світла (трекові системи). Так, як для кожного виду діяльності дитини потрібна своя концентрація, об"єм і яскравість загального світла.

      Серед самих практичних, на мій погляд, рішень: розміщення люстри під потолком, додаткової настольної лампи в робочій зоні, бра біля ліжка і торшера в зоні для проведення ігр. Так, дитина зможе сама змоделювати світло, підстроюючи його під конкретні задачі. Для більшої еффективності, можна комбінувати різні джерела світла. Наприклад, при виконанні уроків використати верхнє і настільне освітлення.

      На схемі нижче — розташування джерел світла в дитячій кімнаті підлітка:

Як створити правильне освітлення у дитячій кімнаті Як створити правильне освітлення у дитячій кімнаті

Загальне освітлення

      Основне освітлення у дитячій кімнаті можуть забезпечити споти, встроєні або підвісні точкові світильники, люстри. Світло повинно розподілятися рівномірно, тому про розташування основних світильників потрібно задуматися в першу чергу.

      На прикладі вище використані гіпсові точкові світильники. Правильна відстань між ними — не менше 20 см від стін і 100–150 см одне від одного. Вони практично непримітні і наповнюють інтер’єр “повітряністю”. Світло від точкових світильників виходить рівномірним та комфортним.

Освітлення в дитячу кімнатуОсвітлення в дитячу кімнату

Робоче освітлення

      Для збереження здорового зору у дитини важно встановити настольну лампу, лінійне освітлення або підвісні світильники — на ваш смак і у відповідність з дизайном.

Освітлення рабочої зони школяраОсвітлення рабочої зони школяра

      При виборі настольного світильника враховуємо:

  • Розташування вимикача та ізоляцію кабелю.
  • Габарити світильника.
  • Висоту встановлення (рекомендую розташувати на 300-600 мм від поверхні столу).

      Чудове  рішення — LED світильники з можливістю настроювання кольорової температури та яскравості (для різних сценаріїв та занять дитини: читання або роботи за комп"ютером).

      ВАЖЛИВО! Світло на стіл для правші повинно падати зліва, а для лівші — зправа!

Бра направленого світла і торшер

Фото освітлення в дитячій кімнатіФото освітлення в дитячій кімнаті

      Тиху, затишну атмосферу під час читання казок перед сном, а також зручне використання світла в нічний час, забезпечить приліжкове освітлення.

      При виборі бра потрібно врахувати:

  • Амплітуду поворотного блока світильника.
  • Місце фіксації вимикача (на виробі або виносний).
  • Вимикач (кнопковий або сенсорний).
  • Розташування блоку живлення (встроєний або виносний).
  • Наявність димеру у світильнику (наприклад, якщо він дає високий світловий потік, то краще вибрати модель з можливістю його регулювання);
  • Особливості монтажу (наприклад, можна або неможна кріпити до гіпсокартонної стіни).
  • Можливість використання окремого включення світильника з більш низькою потужністю, яка входить в конструкцію бра.

      Підлоговий торшер допомогає виділити ігрову, приліжкову та робочу зону. Ідеальне розташування джерела світла — на рівні 125–135 см від підлоги з м’яким, достатнім для вечірнього читання світла.

      ВАЖЛИВО! Безпечність — головна характеристика світильника для ігрової зони. При виборі потрібно взяти до уваги вік, активність та фантазію вашої дитини. В ході гри можливо перекинути торшер або зачепити бра. Тому, всі світильники в дитячій кімнаті повинні бути стійкими та надійними.

Додаткове освітлення

Освітлення для дитячої кімнатиОсвітлення для дитячої кімнати

      Функціональні точки світла в дитячій — це добре, але цю практичність можна разбавити. Наприклад, використати декоративне освітлення LED стрічкою для створення затишної атмосфери в любий час. На фото вище підсвічені ігрова зона та грифельна стіна, де навіть ввечері можна малювати своїх любих героїв.

      Світлодіоди працюють довше любих ламп, до яких ми привикли, без ризику піддатися перепадам напруги.

Кольорова температура освітлення в дитячій кімнаті

      Виходячи із дизайну інтер’єру, використовуємо комбінації теплого світла — 4000К для загального освітлення: робочої зони, занять спортом та активних ігр, а 2700К-3000К — для декоративної підсвітки.

      Якісний повноцінний відпочинок залежить від циркадних циклів людини— сонячних біоритмів. Міняйте яскравість освітлення, створюйте різні сценарії в залежності від фази дня та потреб дитини: пробуждення, бадьорість, активна денна фаза, вечірня підготовка до сну.

      Любий інтер’єрний дизайн тільки буде вигравати, коли його доповнюють функціональним та досконально продуманим освітленням. Дайте волю своїй фантазії та зважайте на переваги своєї дитини!

Маємо надію, що рекомендації дизайнерів допомогли вам разібратися з організацією освітлення в дитячій  кімнаті та  різновидами Світильників.
Додаткові консультації доступні любим удобним для вас способом: телефон, электронна пошта, viber або форма зворотнього зв"язку в розділі Контакти.